BIOGRAFIJA

Vienas garsiausių Lietuvos operos solistų Edgaras Montvidas studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof Virgilijaus Noreikos klasėje. Tarptautinė dainininko karjera įsibėgėjo stažuojant Londono karališkoje operoje, Covent Garden 2001-2003, čia jis atliko Alfredą Verdi operoje Traviata, Arminio Plėšikuose, Marčelą bei Laertą Thomas operoje Hamletas, bei Fentoną Verdi operoje Falstafas.
2003-2006 buvo Frankfurto operos solistu.

Pagrindiniai pastarųjų bei ateinančių sezonų darbai- Edgardo operoje Lucija di Lamermur Dresdeno Semper operoje, Verteris Lotaringijos bei Bergeno nacionalinėse operose, Anatolis S.Barberio operoje Vanessa Glaindburno operų festivalyje Anglijoje, Borisas operoje Katya Kabanova Hamburgo operoje, Grigorijus operoje Borisas Godunovas Ciūricho operoje, titulinis vaidmuo W. A. Mozarto operoje Tito gailestingumas Londono Karališkoje operoje Covent Garden bei Kopenhagos operos teatre, Pinkertonas Brėgenco festivalyje, Austrijoje, Egmontas pasaulinėje Christiano Josto to paties pavadinimo operoje bei Alwa Albano Bergo operoje Lulu  Vienos Theater an der Vienn, Štėva Buryja Leoš Janačeko operoje Jenufa, Berlyno valstybinėje operoje.

Solistas yra sukūręs daugiau nei 40 vaidmenų ir juos atlikęs Anglijos nacionalėje operoje; Karališkoje operoje, Covent Garden; Cincinnati Opera; Santa Fe Opera; Olandijos nacionalinėje operoje, Provanco Ekso festivalyje, Ženevos, Frankfurto, Lyono, Paryžiaus Opera Comique, Briuselio La Monnaie, Strasbūro ir kt. teatruose.

 

Edgaras yra aktyvus ir koncertinėje veikloje- dainavęs su didžiausiais simfoniniais orkestrais tiek Europoje, tiek JAV bei Japonijoje, garsiausiose koncertų salėse: Szymanowskio Karalių Rogerį su Santa Cecilia orkestru Romoje, diriguojant Antonio Pappano, taip pat su Bostono simfoniniu, diriguojant Charles Dutoit, su šiuo dirigentu Edgaras bendradarbiavo ir Tokijuje su NHK simfoniniu orkestru. Su Miuncheno radijo simf. orkestru solistas yra įrašęs ne vieną kompaktinę plokštelę (Gounod Le tribut de Zamora, Godardo Dante bei kt), Berlyno filharmonijoje Edgaras dainavo I. Stravinskio Lakštingalą diriguojant legendiniam Pierre Boulez, o praeitą sezoną solistas atliko Verdi Requiem pagrindinėse Europos koncertų salėse (Vienos Musikverein, Miuncheno, Liuksemburgo, Budapešto filharmonijose, Amsterdamo Concertgebow ir kitose) diriguojant John Eliot Gardiner, o su LVSO bei Gintaru Rinkevičiumi Faustą Berliozo operoje Fausto pasmerkimas, su Londono simfoniniu orekestru solistas atliko K.Szymanowskio Harnasie, diriguojant Simon Rattle bei Ravelio Ispaniškąją valandą, diriguojant Fraçois-Xavier Roth, Edgaras taip pat yra dainaves su BBC, Škotijos karališkuoju simfoniniu, Rusijos nacionaliniu orkestru, Nyderlandų filharmonijos, Briuselio La Monnaie, Liežo karališkosios filharmonijos simfoniniu ir kitais orkestrais..Šį sezoną Edgaras grįš dainuoti Bostono Symphony Hall su Bostono simfoniniu orkestru bei Thomas Adès Stravinskio Persephone.

Edgaras Montvidas nėra retas svečias ir gimtojoje Lietuvoje, čia jis nuolat bendradarbiauja su LNOBT, VCO, koncertuoja su pagrindiniais šalies orkestrais, yra surengęs savo rečitalius pagrindiniuose šalies festivaliuose.

Už nuopelnus Lietuvai yra apdovanotas Ordino “Už nuopelnus Lietuvai” medaliu, Kultūros ministerijos garbės ženklu “Nešk savo šviesą ir tikėk”, Kauno miesto savivaldybės apdovanojimu-Kauno burmistro Vileišio medaliu, o 2009 jam įteiktas Auksinis scenos kryžius už Verterio vaidmenį operoje Verteris, VCO, bei 2020 už Alfredo vaidmenį operoje Traviata, LNOBT. 2023 m. solistui suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

2020 m. Edgaras Montvidas buvo pakviestas tapti  Pažaislio muzikos festivalio meno vadovu.